Ana Sayfa > Dini Konular > Annelerin Hayattaki Önemi Ve yeri

Annelerin Hayattaki Önemi Ve yeri

 

anne

Annelerin Hayattaki Önemi Ve yeri

Var mıdır anne kadar önemlisi anne kadar değerlisi. Hayatımıza kim girerse girsin çıkmadı mı gitmedi mi bu güne kadar? Kalıcı olanın yeri anneninki kadar sağlam oldu mu? O kadar sevdi mi o kadar önemsedi mi o kadar düşündü mü? Daha nice nice nice sorular sorulur bu konu üzerinden aslında. Daha nice nice sorular sorulur nice cevaplar üretilir. Neler neler söylenir aslında… Anneleri birisiyle birleriyle kıyaslamak bile aslında mümkün değildir. Çünkü kim size canından can kanından kan verebilir? Bunu tek yapabilen annedir. 9 ay size canından can kanından da kan vermiştir!!!

Karşılıksız,koşulsuz…Farklı !

Sizi karşılıksız seven her anınızda yanınızda olan annenizdir her zaman. Sizi asla bırakmayan her hatanızı affeden siz onu kırsanız da her daim kalbini tamir edip kendince onarıp hataları görmezden gelip size asla bunu yansıtmayan tek kişidir anneler. Sizi koşulsuz şartsız sevmişler ve her anınızda yanınızda olmuşlardır. Peki başka kim bunları yapabilir?

Bir arkadaştan hatta bir dosttan bile bu kadarını asla bekleyemezsiniz. Hatta şuan kıyaslamamız bile doğru değil. Çünkü hiçbir sevgi yetişemez bir anne sevgisine. Bir anne sevgisinin yerini alamaz hiç bir sevgi.

 

Kıyaslanamaz Bir Sevgi

En güzeli annededir. Siz hasta olursunuz bir çorba yapar ve tüm hastalığınız bir anda silinir gider. Çünkü anneniz yaptığı o sıcacık çorbanın içine sevgisini ve şifasını katmıştır. Size böyle gönülden bağlı annenizin sevgisi ölçülebilir mi başka sevgilerle. Kıyaslanabilir mi sizce?

Peki siz anneler gününde annenize ne yapacaksınız? Anneniz için, ona sevginizi gösterebileceğiniz onu mutlu edeceğiniz şaşırtığ sevgisine layık olduğunuzu gösterebileceğiniz bir gün anneler günü.

Ona layık olduğu en güzel hediyeyi verin ve ona layık olduğu en güzel günü yaşatın. Anneniz için bu gün, beklentilerle dolu bir gün olacak. Aslında onu mutlu etmeniz için yanağına bir öpücük bile kondurmanız yeterli olacaktır emin olun. Çünkü o sadece sizinle olmak sevginizle yaşamak istiyor. Çünkü sizi hayatını emeklerini verdi ve ömrü boyunca sizi büyütmek için çaba gösterdi.

Anneler gününde bunca emeği hakkı size geçen annenizi mutlu etme sırası şimdi sizde!

Etiketler: , , , , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi dini sohbet ve islami sohbet odasına hoş geldiniz.

DiniSohbet.NET Sitemizde islamla alakalı herseyi Dini Sohbet sitemizde bulabilirsiniz.