DiniSohbet.Net |iSlami Sohbet, Dini Sohbet, iSlami Chat, Dini Chat Odalari

Sohbet giris class=

Peygamberimize Selam Yollayalım

peygamberimize-selam-yollayalim

Peygamberimize Selam Yollayalım

ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMED VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED

 

Bir gün Rasulullah’ın yüzünde bir tebessüm ve sevinç olduğu halde geeldi. Ey Allah’ın Rasulü yüzünde sevinç görüyoruz” dedik. O şöyle cevap verdi:

“Bugün bana bir melek geldi ve şöyle dedi: Ey Muuhammed (SAS) Rabbin şöyle diyor: Peygambere salavat getiren herkese, ben on rahmette bulunacağım; selam okuyan herkese de ikram olarak on selam okuyacağım.” (Nesei)

Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu: Kim bana bir kere salavat getirirse, Allah’ta ona on salât getirir ve on günahını affeder. ve mertebesini de on derece yükseltir. (Nesei)

Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu: Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavat getirendir.” (Tirmizi)

Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu: Gerçek cimri, yanında adım anıldığı halde, bana salavat getirmeyendir” (Tirmizi)

Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu: Yeryüzünde, Allah’ın gezgin melekleri vardır. Bu melekler, ümmetimin getirdikleri salât ve selamını bana getirirler. (Neesei)

Allah-u Teâla şöyle buyurdu: “Şüphesiz ki, Allah ve onun melekleri, Peygambere salavat getirirler. Ey iman edenler, siz de Peygambere salavat getirin ve tam bir teslimiyet içerisinde de selam edin.”(Ayet, Ahzap Suresi)

Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu: Dua eden bir kimse, Peygambere salât getirmediği müddetçe, duası varacağı yere ulaşmaz”

Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu. Her dua semaya çıkmaktan men edilmiştir. Bana salavat getiren kimsenin duası hariç. O dua çıkar.

Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu: Kim bana salavat getirmeyi unutursa, ona cennetin yolu unutturulur.

Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu: Cebrail ile karşılaşmıştım, bana şöyle söyledi. Allah şöyle buyurdu: Kim sana selam verirse, ben de ona selam veririm. Ve her kim de sana salavat getirirse ben de ona rahmet ederim.”

Rasula salât,getirmek O’nu tâzim etmek ve O’na rahmet dilemek demektir. İlahi rahmete mazhar kılma ve makamının derecesini artırma demektir. Bir meclis içerisinde en az bir kere salavat getirmek zorunludur.

Sahabeden biri Rasulullah’a şöyle sordu: Ey Allah’ın Rasûlü, sana nasıl selam vereceğimizi öğrendik. Ama sana nasıl salât getireceğiz, bilmiyoruz dedi. Efendimiz buunun üzerine şöyle deyin buyurdu:

“Allaahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammedin kema salleyte ala İbraahime. İnneke hamidun mecid. Allahümme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammedin kema barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahime İnneke hamidun mecid.(Buhari, Davut, Müslim, Nesei, Tirmizi)

(Ey Allahım, İbrahim ve âline rahmet ettiğin gibi Muhammed’e ve âline rahmet et ve makamlarını yücelt. Muhakkak ki sen övülensin ve yüce olansın. (Ey Allahım, İbrahim ve âlini bereketlendirdiğin gibi Muhammed’e ve âlini de mübarek kıl. Elbette ki sen, övülensin ve yüce olansın.)

EVET ARKADAŞLAR SALAVATIN BİR MUSLUMAN İÇİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUGUNU BİLİYORUZ.VE PEYGAMBERİMİZİDE UNUTMADIGIMIZI UNUTMAYACAGIMIZI GÖSTERİP BU FORMU HER AÇTIGIMIZDA SEVGİLİLER SEVGİLİSİNE BİR SALAVAT ÇEKMEYİ UNUTMAYALIMM.O BİZİM İÇİN NELER YAPTI NELER….BEN BAŞLIYORUM VE SİZİDE BEKLİYORUM

ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMED VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED

Dini Sohbete Girmek İçin Tıklayınız.... Sohbete Gir!
Kategori: Peygamberler

Benzer Konular

Peygamberlerimizi Tanıyalım İşmoil Aleyhisselam

Peygamberlerimizi Tanıyalım İşmoil Aleyhisselam

Peygamberlerimizi Tanıyalım İşmoil Aleyhisselam İsrâiloğullarına gönderilen peygamberlerden. Hârûn aleyhisselâmın neslinden olup, Mûsâ aleyhisselâmın dinini tebliğ...

Peygamberlerimizi Tanıyalım HZ. İsmail Aleyhisselam

Peygamberlerimizi Tanıyalım HZ. İsmail Aleyhisselam

HZ. İsmail Aleyhisselam Arabistan’da Cürhüm kabilesine gönderilen peygamber. İbrâhim aleyhisselâmın büyük oğlu ve peygamberimizin (s.a.v)...

Peygamberlerimizi Tanıyalım  HZ. İshak Aleyhisselam

Peygamberlerimizi Tanıyalım HZ. İshak Aleyhisselam

  HZ. İshak Aleyhisselam   Şam ve Filistin ahâlisine gönderilen peygamberlerden. İbrâhim aleyhisselâmın ikinci oğludur....

Peygamberlerimizi Tanıyalım  İsa Aleyhisselam

Peygamberlerimizi Tanıyalım İsa Aleyhisselam

Peygamberlerimizi Tanıyalım İsa Aleyhisselam İsrâiloğullarına gönderilen ve Kur’an-ı kerim’de ismi bildirilen peygamberlerden.Peygamberler arasında en yüksekleri...

Peygamberlerimizi Tanıyalım İlyas Aleyhisselam

Peygamberlerimizi Tanıyalım İlyas Aleyhisselam

Peygamberlerimizi Tanıyalım İlyas Aleyhisselam Beni İsrâil’e gönderilen peygamberlerden, Mûsâ aleyhisselâmın dinini insanlara bildirmek için Allahü...

WwW.DiniSohbet.Net | Sitemiz Google.Com.tr Dini Konular,Dini Sohbet,İslami sohbet,dini sözler,islami sohbet odaları islami chat sohbet,Dua Süreli,Güzel Sözler,kelimesinde ilk Sıralara Gelmektedir. Dini Sohbet iSlami Sohbet iSlami Chat Dini Sohbet Odalari

Yukarı